Edovacesta.cz SPDev.cz NEXTtwenties.cz
 
Blog bene.cz
@tombene
R E K L A M A SPDev
20. 01. 2021   15:17 Svátek: Ilona a zítra: B?la Na Bene.cz je 1 návštěvník
 Past na svobodu
Past na svobodu 1
Past na svobodu 2
Past na svobodu 3
Past na svobodu 4
 Služby
Počasí
Startovací stránka
Kontaktujte nás
Náš e-mail

Náš host server
Náš hosting
ACTIVE 24

.:  R e k l a m a  :.
 
Stanovy sdružení
Ledecns
SEO webu sledují SEO nástroje.cz

A také Rank
Zjistit Google Pagerank, S-rank a Jyxorank
Čtu Grafiku On-line

Osobní blog - @tombene - Ing. Tomáš Smutný

Tomův Blog

Facebook

Politika

Ekonomika

Internet

Technologie

IoT

Tomův Blog25.12. 2020
Vzkaz z Ameriky

Miroslava Hustáková

USA 7.ledna 2021

VŠICHNI CO MNE SLEDUJETE, TAK VÍTE O dnešku v USA více, než já, protože jsem musela pracovat, přijela jsem ze soudu až teď, sociální sítě Trumpa a spol. jsou zablokovány, blogger z Floridy s 277 000 zablokován – to je aktuální obraz svobody slova v USA.

Protože mi ale v SZ hodně píšete, tak aspoň něco : Co bude nebo nebude, v příštích týdnech při totální blokaci informací, nejde nyní dobře odhadnout.

Musím ale reagovat na zprávu totálního naivky, který měl potřebu se opět projevit. BIDEN PRÝ BUDE MÍT TĚŽKOU ÚLOHU SJEDNOTIT USA, PRÝ TRUMP JE ROZDĚLIL. Na takový naivní projev musím reagovat

1/ Žádný jiný prezident v historii USA nedostal ve volbách při obhajobě funkce tolik hlasů, jako dostal Trump a to nepočítám ty ukradené. Trump je v tomto světle nejúspěšnější a neuznávanější prezident ze všech 45 prezidentů historie. Zvedl ze židle i ty, co nikdy u voleb nebyli. Médiím se tento fakt nelíbí, dělají z něho blázna, ale fakta jsou fakta.

2/ V Georgii přišlo dne 4.1.2021 na Trumpa okolo 100 000 lidí a na Bidena tak 3 autobusy. Můžete si to ověřit na youtube záznamech. To je ta osoba, co má sjednotit USA ? Přestože oficiální volební výsledky v Georgii do Senátu USA nejsou, dá se očekávat, že budou „ sečteny “ podobně jako hlasy v prezidentských volbách. To jako má uklidnit a sjednotit lidi v Georgii ?

3/ Bidenovci zrušili inaugurační průvod, to pan Biden bude přísahat na Bibli někde ve sklepě, aby ho nenapadl covid ? Tomuto důvodu někdo věří ? To je jako ten nový vůdce, kterého USA budou respektovat ?

4/ To si voliči Pirátů myslí, že Texas, který jako stát přímo vystoupil s žalobou na falšování voleb a Nejvyšší soud jeho žalobu odmítl, vůbec důkazy neprojednával, si to nechá líbit ? Připojilo se k němu různou formou dalších 20 států. Vůdce Republikánů Texasu dal v jejich Kongresu návrh zákona o referendu na vystoupení z USA. To si fakt někdo myslí, že si Texas dělá srandu a za pár týdnů se na tyto volby zapomene ? Texas se nikoho ptát nemusí, pokud mu lid v referendu sdělí, že odstupuje od smlouvy, tak prostě odejde.

5/ Jaké metody by měl Biden zvolit, aby přesvědčil milióny lidí, že mrtvoly a neexistující osoby u voleb v kolébajících státech je výmysl, když mají 277 stránek o podvodech k dispozici na stránkách S.Powel ?

6/ Historie se opakuje a psala jsem od začátku listopadu, že hrozí to, co bylo v Carském Rusku. Podobná situace tam byla v roce 1905 a ještě 12 let trvalo, než se naplnilo to, před čím varovali všichni pokrokoví šlechtici a nebyli vyslyšeni. Šlechta v Rusku si také myslela, že negramotné mužiky zvládne, jejich dcery si mohou znásilňovat jak chtějí. Každý, kdo se bezpráví postavil, tak na to doplatil. Gubernátor Petrohradu Dračevskij zakázal dětskou práci, tak mu našli údajnou zpronevěru 15 000 zlatých rublů v městských novinách a zemřel dehonestován v 52 létech jenom proto, že chtěl svévoli elit zastavit. Dnes je pro stejné typy osob neschopný blázen Trump..— Kdo se nepoučí z následků chyb jiných dočká se následků z chyb vlastních. To teď čeká USA a mne to netěší. USA měly velkou šanci se čestně vyrovnat s nečestnými. Dlouhé sezení v parlamentu ale bohužel odtrhne mnohé od reality a následky bývají děsivé. Dokazují to např Bastila ve Francii a v Rusku Aurora.

Prosím nepište mi, že přece naše Sametová byla klidná. To nebyla revoluce, bylo to divadlo s režiséry StB, hlavní rolí příslušníka StB Zifčáka ( studenta Šmída) a pár dalších herců s komparsem studentů na Národní. Myslím tím skutečnou živelnou revoluci, kterou žádná síla není schopná uřídit, děje se poté mnoho bezpráví a trvá mnoho let, než se země stabilizuje.

No a tak nám nezbývá, než sledovat co se tam děje dál a zejména se dívat jaký dopad to bude mít na nás. Slibuji, že ve volných chvílích se budu dívat na stránky Bílého domu dál, atd. atd. …

přečteno 2915 x | Celý článek, přílohy, tisk

Tomův Blog25.09. 2019
Vysvětlení, díky.

Jakub Steiner Včera v 12:34

Tak já se trochu ušpiním. Byl jsem součástí neformální expertní skupiny ministra Prymuly. Začnu tím, že boj s epidemií se za poslední měsíc nepovedl.
Místo rázného a včasného řezu jsme v ČR pižlali lock-down jak salámek na malé plátky. Reputace vlády je v rozkladu. Hrozí nám kolaps nemocnic. Neúspěch byl formován třemi příčinami:

1. Selhaly matematické modely i experti. Podcenili jsme covidové rozšíření již v srpnu. Možnost, že skrytých nákaz je tak nebezpečně mnoho, jsme sice diskutovali, ale nedokázali jsme ji ověřit.

2. Selhala vláda. Prymula i expertní skupina si v každém kroku přála tvrdší opatření než byly pokaždé přijaty. Politická vůle se k lock-downu otevírala zoufale pomalu.

3. Selhala část společnosti. Boj s covidem se řídí nejslabším článkem řetězce. Sociologická data vyjevují, že v ČR významná část společnosti covid stále zásadně podceňuje anebo ji jsou mrtví jedno. Účinnost všech opatření se tímto zásadně snižuje. Expertní skupina i její komunikace s Prymulou ale byla výtečná. Zdržím se sebehodnocení; ostatní členové však byli výjimečné osobnosti se zásadními profesními úspěchy a schopností si naslouchat. Ministr, epidemiolog s mezinárodní reputací vybaven matematickým myšlením i lety praxe, se v argumentech výtečně orientoval, dokázal rozeznat limity dat i modelů, a chápal nejistotu, pod kterou musel činit zásadní rozhodnutí. Jako mnoho jiných expertů, kteří se rozhodli spolupracovat s vládou ANO, jsem řešil dilemata podobné těm z normalizace. Jak daleko zajít ve spoluprácí se systémem, kterého podstatná složka je zlo? Zahlédl jsem sice v některých přeposlaných emailech nekompetentnost a nekoncepčnost moci nám vládnoucí. Těžkých dilemat jsem však naštěstí jako nepodstatný expert byl ušetřen; nebyl jsem vystaven žádným tlakům.

Navzdory nezdaru v krocení epidemie a poslednímu strašně hloupému ministrova kiksu trochu doufám, že si Prymula udrží zásadní vliv na řízení protiepidemiologického boje a bude schopen nadále prosazovat svoji vizi. (Přepsal jsem konec svého postu protože předchozí verze byla přespříliš konkrétní a ovlivňovat politický proces mi nepřísluší.)

přečteno 3682 x | Celý článek, přílohy, tisk

Tomův Blog24.09. 2019
Mamka

přečteno 3792 x | Celý článek, přílohy, tisk

Tomův Blog23.09. 2019
Taťka

přečteno 3851 x | Celý článek, přílohy, tisk

Tomův Blog20.09. 2019
Moje nová Agamka

přečteno 3801 x | Celý článek, přílohy, tisk

Tomův Blog11.11. 2014
Nový Raspberry Pi model A+ je zde

přečteno 6858 x | Celý článek, přílohy, tisk

Ing. Tomáš Smutný

  |Úvod|    |1|  

 
.:  A k t u a l i t y  :.Edova cesta z.s.  
Stránky spolku Edova cesta z.s. více

.:  R e k l a m a  :.
  

     Projekt virtuálniho regionu Bene.cz    2002-2013 Sdružení pro rozvoj regionu Bene.cz       info@bene.cz